Технології виховання обдарованих дітей




10 травня 2024 року в Тернопільському обласному комунальному інституті післядипломної педагогічної освіти на платформі сервісу Google Meet відбулося засідання круглого столу «Технології виховання обдарованих дітей» для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти.

Мета заходу: створення максимально сприятливих умов для розвитку обдарованих дітей, розробка й впровадження нового змісту освіти, інтерактивних технологій навчання й виховання, створення сприятливих умов для самозростання, розвитку творчого потенціалу вчителів та учнів.

Організатор заходу – Олена Свистун, методист центру виховної роботи, захисту прав дитини та громадянської освіти ТОКІППО.

Рушієм прогресу суспільства є творчий, інтелектуальний потенціал людей, тому обдарованість необхідно своєчасно виявити і розвивати. Дар відкрити чарівну квітку обдарованості учня дано не кожному, а лише тому, хто насправді любить дітей і вміє прокласти стежки до їхнього розуму й серця. Завдання педагога – управляти процесами творчого пошуку, ідучи від простого до складного: створювати ситуації, що сприяють творчій активності та спрямованості учня, розвивають його уяву, асоціативне мислення, здатність розуміти закономірності, прагнення постійно вдосконалюватися, розв’язувати дедалі складніші творчі завдання.

Кожна дитина має певні здібності від народження, тому завдання вчителя полягає у виявленні, навчанні та вихованні такої дитини. Вчитель повинен стимулювати мотивації розвитку здібностей, забезпечити кожній дитині рівні стартові можливості для реалізації інтересів; збільшення кількості дітей, які б займалися інтелектуальною та творчою діяльністю.

Немає коментарів:

Дописати коментар

STEAM-весна Почаїв-2024
STEAM-весна Почаїв-2024
22 травня 2024 року в на базі опорного закладу Почаївська ЗОШ І-ІІІ ступенів відбувся обласний фестиваль проєктів "STEAM-весна Почаїв-2024". Захід проведений в рамках реалізації ІІ (концептуально-діагностичного) етапу інноваційного освітнього проєкту Всеукраїнського рівня за темою «Організаційні та науково-методичні умови створення STEM-центрів».Метою фестивалю насамперед є обмін досвідом у
STEM-технології в початковій школі
STEM-технології в початковій школі
 24 квітня 2024 року за допомогою інтернет ресурсу Google Meet  відбувся семінар на тему «STEM-технології в початковій школі як освітній пазл НУШ». В заході взяли участь консультанти центрів професійного розвитку педагогічних працівників та вчителі початкових класів ЗЗСО Тернопільської області.  Лариса КОНЕНКО, завідувач відділу дошкільної та початкової освіти розпочала семінар