Профорієнтація в закладі загальної середньої освіти: нові освітні позиції – STEM-професії майбутнього


 27 жовтня 2023 року відповідно до плану роботи Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти лабораторією STEM-освіти проведено засідання круглого столу для педагогічних працівників закладів загальної середньої освіти на тему: «Профорієнтація в закладі загальної середньої освіти: нові освітні позиції – STEM-професії майбутнього».

      Мета заходу полягала в ознайомленні педагогічних працівників із сучасними підходами до профорієнтації за напрямками STEM-освіти для забезпечення ефективної організації освітнього процесу шляхом застосування STEM-технологій та активізації пізнавальної діяльності суб’єктів навчання, а також практичними сервісами для створення продуктивного освітнього середовища як засобу реалізації Концепції розвитку природничо-математичної освіти (STEM-освіти) та Концепції «Нова українська школа»; сприянні більш широкому обговоренню питання щодо впровадження інноваційних технологій, що забезпечують доступність, ефективність та практикоорієнтованість освіти; виявленні шляхів подальшого удосконалення фахових компетентностей учасників засідання круглого столу з упровадження методик STEM-освіти; обміні досвідом та ідеями щодо професійної орієнтації здобувачів загальної середньої освіти.

   Активну участь в обговоренні та дискусії щодо напрямків розвитку STEM-професій в умовах сучасності взяли науковці, методисти, педагоги:

Василь Ярославович Гайда, методист відділу методики навчальних предметів природничо-математичного циклу, технологій та фізичної культури Тернопільського ОКІППО, доктор філософії;

Марія Василівна Крохмалюк, вчитель географії та природознавства Підлісецької гімназії Кременецької міської ради;

Світлана Володимирівна Пилипчук, тренер з медіаграмотності Академії української преси, методист-розробник електронної освітньої системи «Мій клас», фасилітатор проєкту «Цифровий учитель»;

Галина Романівна Корицька, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів Тернопільського ОКІППО, кандидат філологічних наук;

Уляна Ігорівна Долга, учитель мистецтва та технологій Запорізької гімназії № 84 Запорізької міської ради, аспірантка факультету технологій та дизайну Українського державного університету імені Михайла Драгоманова.

    Модератором заходу була Людмила Андріївна Кучер, методист, в. о. завідувача лабораторії STEM-освіти Тернопільського ОКІППО.

   Технічний супровід засідання круглого столу забезпечила Зоряна Петрівна Миколів, методист лабораторії STEM-освіти Тернопільського ОКІППО.

     Під час заходу обговорювались така актуальна освітня тематика: STEM як засіб професійної орієнтації в Новій українській школі; вплив освітнього та соціокультурного середовища на формування інтересу здобувачів освіти до STEM-професій; формування ключових компетентностей учнів в цифровому освітньому середовищі засобами STEM; екологічна компетентність як важлива складова професійної орієнтації для формування свідомості успішної особистості; STEM-ініціатива як спосіб професійного самовизначення учнівської молоді; калейдоскоп ідей, або як зацікавити здобувачів освіти STEAM-проєктами.

     Інформацію про обласне засідання круглого столу та методичні рекомендації буде розміщено на сайті «Лабораторія STEM-освіти ТОКІППО».

   Висловлюємо щиру вдячність всім доповідачам та учасникам заходу за активну взаємодію, плідну співпрацю й високо інтелектуальну атмосферу.

Немає коментарів:

Дописати коментар

Інноваційний підхід до науково-дослідної роботи в умовах реформи «Нова українська школа»
Інноваційний підхід до науково-дослідної роботи в умовах реформи «Нова українська школа»
В рамках роботи XV Міжнародної виставки «Інноватика в сучасній освіті» 26 жовтня 2023 р. працівниками Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти проведено воркшоп на тему «Інноваційний підхід до науково-дослідної роботи в умовах реформи «Нова українська школа».Директор Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти,
фестиваль «STEM-проектів»
фестиваль «STEM-проектів»
26 жовтня 2023 року, відповідно до плану роботи інституту, відбудеться фестиваль «STEM-проектів» вчителів фізики та астрономії закладів загальної середньої освіти Тернопільської області.Форма заходу передбачає очну та дистанційну форму участі.Для участі в заході у дистанційній формі потрібно попередньо зареєструватися за покликанням:https://forms.gle/RJiWsofHkb5pAD2P6Для участі у заході в очній