Інтегроване навчання засобами ESTEAM: від теорії до практики


27-28 березня 2025 року на базі Тернопільського обласного комунального інституту післядипломної педагогічної освіти відбувся всеукраїнський методичний хакатон “Інтегроване навчання засобами ESTEAM: від теорії до практики” з метою підвищення професійної майстерності педагогічних працівників, обміном досвідом із реалізації основних положень Концепції «Нова українська школа», встановлення взаємозв’язків між закладами освіти України МОН у співпраці із закладами післядипломної педагогічної освіти, обміном знаннями та ідеями щодо впровадження інтегрованого навчання в освітній процес засобами ESTEAM. До участі в заході зареєструвалося 749 охочих, а долучилося 250 педагогічних, науково-педагогічних, методичних працівників закладів освіти всіх рівнів із усіх куточків України.

Привітала учасників методичного хакатону Олена Котусенко, головний спеціаліст відділу змісту освіти, позашкільної та виховної роботи головного управління загальної середньої освіти директорату шкільної освіти МОН України, яка наголосила на важливості проведення методичного хакатону для професійного зростання педагогічних працівників. Долучення до співдії колег із Запоріжжя - приклад сучасної педагогічної взаємодії. Ольга Когут, кандидат філологічних наук, заступник директора з науково-педагогічної, навчальної роботи та інформаційно-комунікаційних технологій ТОКІППО наголосила на актуальності впровадження інтегрованого навчання в освітній процес засобами інноваційних технологій, зокрема, в мовно-літературній освітній галузі. Пані Ольга окреслила роль «Лідера розвитку STEM-освіти» - лабораторії STEM-освіти, яка діє в ТОКІППО.

Зауважимо, що формат проведення хакатону передбачав генерування ідей 27 березня за такими напрямами “Як філогиня закохалася в ЕSTEAM: авторські ідеї” (модераторка Галина Корицька, кандидат філологічних наук, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів, членкиня-кореспондентка Української Академії Акмеології); “STEM-квести в системі розвитку особистості учня” (модератор Василь Гайда, доктор філософії, викладач кафедри змісту і методик навчальних предметів); “Кава-брейк з ароматом творчості “Магія кавового ESTEAM-релаксу” (модераторка Уляна Долга, аспірант факультету технологій та дизайну Українського державного університету імені Михайла Драгоманова, вчитель мистецтва та технології Запорізької гімназії № 84 Запорізької міської ради, вчитель-методист, координатор професійної спільноти Лівобережного відділу освіти ЗМР технологічної та мистецької освітніх галузей); “Чи можлива синергія ESTEAM на уроках природничого циклу?” (модераторка Зоряна Миколів, методистка, завідувачка лабораторії STEM-освіти ТОКІППО); “ШІ не чарівник, або як створити запит учителю, щоб отримати магічний результат? (модераторка Олеся Олексюк, кандидат педагогічних наук, доцент кафедри змісту і методик навчальних предметів); “Розвиток soft skills засобами ESTEAM” (модераторка Світлана Сіропол, учитель української мови і літератури Запорізької гімназії № 84 Запорізької міської ради; вчитель-методист, експерт оцінювання професійних компетентностей учителів української мови та літератури ДСЯО України). 28 березня на платформі онлайн-сервісу Google Meet відбулася презентація напрацювань.

Більше про захід, відео, скринорелакс на сторінці хакатону

Немає коментарів:

Дописати коментар

SТЕМ-кав’ярня
SТЕМ-кав’ярня
 Stem-кав’ярня для педагогічних працівників на тему "STEM-проєкти як засіб реалізації міжпредметної інтеграції в Новій українській школі"28 березня 2025 р. працівниками центру інформатики, інформаційно-комунікаційних технологій та лабораторії STEM-освіти Тернопільського ОКІППО проведено Stem-кав’ярню для педагогічних працівників на тему "STEM-проєкти як засіб реалізації міжпредметної
STEM-проєкт для сучасного вчителя: від ідеї до реалізації
STEM-проєкт для сучасного вчителя: від ідеї до реалізації
28 лютого 2025 року відповідно до плану роботи Тернопільського ОКІППО, на платформі сервісу відеоконференцій Google Meet проведено круглий стіл «STEM-проєкт для сучасного вчителя: від ідеї до реалізації». Учасниками заходу були вчителі математики, фізики, хімії, біології, інформатики, початкових класів, технологій ЗЗСО області.Мета заходу - в умовах запровадження Нової української школи,